Batak Türleri

Batak eğlenceli bir vakit, hızlı bir zaman akışı ve arkadaşlarımız ile daha çok bir arada olmamızı sağlayan oldukça popüler bir oyun ve aynı zamanda tek bir oyun ile sınırlı kalmamış ve yanına bir sürü kardeş getirilmiştir. Bu yan oyunlar sayesin de batak oyununun tek düzeliğinden kurtulunmuş ve birden fazla oyun oynanabilmesi sağlanmıştır. Şimdi sizlere kısaca bu oyunları tanıtalım ve linklerini verelim.İlk oyunumuz ihaleli batak oyunu:

Bu oyunumuzda herkes bir ihale bedeli söyler ve en yüksek söyleyende kalır. Oyunda 6 almanın bile bir başarı olduğunu söylersek, önemli olan yüksek rakamlar söylemek değil, alınabilecek değerinde rakamlar söylemektir. Sizin yapmanız gereken en önemli iş elinizin alırını söylemektir. Oyun 13 el sürer ve en yüksek rakama sahip kişi oyunu kazanırken, en düşük rakama sahip kişi oyunu kaybeder ve genellikle cafe tarzı mekanlarda da hesabı öder

İkinci oyunumuz eşli batak oyunu:

Oyunumuz yine 13 el sürer ve 4 kişi ile oynanır. İhale bedeli en az 7′dir. Kimse ihaleye girmez ise ihale kağıdı dağıtan kişinin sağında ki kişiye kalır. Önemli olan kendi elinize göre hareket etmek değil, eşli oynadığımızın ve takım arkadaşımızında elinin alıp almayacağını hesaplamaktır.

Üçüncü oyunumuz 3-5-8 batak oyunu:

Genellikle 4. bulunamayan zamanlarda oynanan ama bir o kadar da eğlenceli olan bir oyundur. Oyun da karo 2′li elinde olan kişi oyunda 8′ci olarak başlar yanında ki 5′ci, karşısında ki 3′cüdür. önemli olan eksi gidilmemesi ve rakiplerimizi eksiye doğru yönlendirmektir. Toplam 12 el oynanır ve her 4 elde bir parti kapanır kağıt isteme olayları biter. ihaleye giren kişi yere 4 adet kağıt bırakır ve 4 adet kağıt alır.

Oyunlarımız görüldüğü üzere oldukça kaliteli olup size zevkli dakikalar geçirtebilir. Denemeniz tavsiyesi ile sitemizden bütün linklere ulaşabilirsiniz.