İşyerinde Batak Oynamak

Son dönemlerde televizyonlar da ve internette dolaşan bazı videolar bize bu yazımızı yazmamızda ilham kaynağı oldular. Öncelikle şunu belirtelim ki işyerinde mesai saatleri içerisinde batak oyunu oynamak etik değildir. En başta dediğimiz gibi internet ortamına düşen ve sizinde mutlaka gördüğünüz videolardan bir tanesi, ziraat bankası memurunun önünde yaşlı amcalar teyzeler sıra olmuş işlerini halletmeyi beklerken, umursamaz memur batak oynuyor.İşte sizde başka kimselerin hakkına geçmek istemiyorsanız mutlaka mesai saatleri dışında bu younu oynamaya gayret gösterin. Ama şöyle bir durum var, siz eğer işinizi bitirmiş iseniz boş boş oturmak yerine 5 – 10 dakikalığına oyunu oynayabilirsiniz. Ama uzun süreli oynamanız pekte takdir edilmeyecektir. Bu açıdan hem rezil olmamak, hem de görevinizi huzrla ifşa etmek için söylediklerimizi kulağınıza küpe edinin.

Etik olmayan bu işlere sizde son vererek hem devletimiz hemde milletimizin kötü alışkanlıklarını terketmesinde sizde bir katkıda bulunun.

Ayrıca devlet dairelerinde yeni ele alınan sitem ile belirli web sitelerinin dışına çıkmak yasaklanırken, program yükleme işlemi belirli standartlar çerçevesinde gerçekleştirilecekler. Belirlenen programların dışında ki yazılımlar bilgisayarlara yüklenemeyecek ve yüklendiği takdirde belirli kısımlara, bu bilgi işlem olabilir, rapor olarak iletilecek.

Bunun önüne geçebilmenin yolu ise taşınabilir yani portable batak oyunlarının flash bellekler ile taşınması ile gerçekleşebilir.

Sizde bu tür tehlikelerden korunmak, internet ortmında rezil olmamak, insanları bekletmemek, mesai saatlerini huzur ve insanlara yardım etme duygusu içerisinde bitirmek için söylediklerimize kulak asın.

Unutmayın ki önemli olan görevimizi zamanında ve tam olarak yerine getirmektir ve gerisi boştur. Yazımıza yorumlarınızla vereceğiniz destek ile bu tür davranış içerisinde olan arkadaşlarımızın gerçekleri görmesini sağlayabilir ve sitemizin amaçlarından birisi olan etik olmayan davranışların sergilenmesini engelleyebiliriz.

Batak Türleri

Batak eğlenceli bir vakit, hızlı bir zaman akışı ve arkadaşlarımız ile daha çok bir arada olmamızı sağlayan oldukça popüler bir oyun ve aynı zamanda tek bir oyun ile sınırlı kalmamış ve yanına bir sürü kardeş getirilmiştir. Bu yan oyunlar sayesin de batak oyununun tek düzeliğinden kurtulunmuş ve birden fazla oyun oynanabilmesi sağlanmıştır. Şimdi sizlere kısaca bu oyunları tanıtalım ve linklerini verelim.İlk oyunumuz ihaleli batak oyunu:

Bu oyunumuzda herkes bir ihale bedeli söyler ve en yüksek söyleyende kalır. Oyunda 6 almanın bile bir başarı olduğunu söylersek, önemli olan yüksek rakamlar söylemek değil, alınabilecek değerinde rakamlar söylemektir. Sizin yapmanız gereken en önemli iş elinizin alırını söylemektir. Oyun 13 el sürer ve en yüksek rakama sahip kişi oyunu kazanırken, en düşük rakama sahip kişi oyunu kaybeder ve genellikle cafe tarzı mekanlarda da hesabı öder

İkinci oyunumuz eşli batak oyunu:

Oyunumuz yine 13 el sürer ve 4 kişi ile oynanır. İhale bedeli en az 7′dir. Kimse ihaleye girmez ise ihale kağıdı dağıtan kişinin sağında ki kişiye kalır. Önemli olan kendi elinize göre hareket etmek değil, eşli oynadığımızın ve takım arkadaşımızında elinin alıp almayacağını hesaplamaktır.

Üçüncü oyunumuz 3-5-8 batak oyunu:

Genellikle 4. bulunamayan zamanlarda oynanan ama bir o kadar da eğlenceli olan bir oyundur. Oyun da karo 2′li elinde olan kişi oyunda 8′ci olarak başlar yanında ki 5′ci, karşısında ki 3′cüdür. önemli olan eksi gidilmemesi ve rakiplerimizi eksiye doğru yönlendirmektir. Toplam 12 el oynanır ve her 4 elde bir parti kapanır kağıt isteme olayları biter. ihaleye giren kişi yere 4 adet kağıt bırakır ve 4 adet kağıt alır.

Oyunlarımız görüldüğü üzere oldukça kaliteli olup size zevkli dakikalar geçirtebilir. Denemeniz tavsiyesi ile sitemizden bütün linklere ulaşabilirsiniz.

Dünya’da Batak Oyunu

Batak oyunu bilindiği gibi ülkemiz de oldukça yoğun bir ilgiyle beğenilen ve bi kaç arkadaş bir araya gelince oynanılan popüler bir kart oyunudur. Özellikle Üniversite öğrencileri arasında oldukça yoğun bir ilgi ile oynanır. Oyunun bu kadar ilgi görmesinde ki en önemli etken; Heyecanlı ve oyunun her an değişebilmesinden kaynaklanmaktadır.Dikkat ettiğimi bir nokta ise Sosyal video paylaşım sitesi olan Youtube üzerin de oldukça fazla, batak ile ilgili video bulunmaktadır. Genellikle yenenler tarafından kaybedenlere ithaf edilmektedir. Arattığınız takdir de bulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Türki Cumhuriyetlerinde de oldukça ilgiyle oynanan bir oyundur. Orta Asya’dan, Uzak Doğu’ya kadar, milyonlarca insan bu oyunun heyecanına kendilerini kaptırmışlardır.

Bu tür oyunların cenneti olarak sayılan Las Vegas’ta ise, bilinenin aksine batak oyunu oynayana rastlayamassınız. Eğer bir Türk yok ise…

Yavru vatan Kıbrıs Türk cumhuriyetin de ise oyun daha farklı kurallara göre oynanmaktadır. Bu ülke içerisinde de bölgelere göre değişen bir kural sistemi gibidir. Ve ordada aynı şekil de, kurallarda değişiklik gözlemlenebilir.

Yalnız kurallar ana hatlara değmemekte, fakat küçük noktalarda bölgesel değişiklikler gösterebilmektedir. Bunun iletişimden kaynaklandığı bir kesin ve internetin gelişmesiyle birlikte, tek kural sistemine doğru bir haraket söz konusudur. Zamanla Bölgesel oyunların, internet sayesin de tek bir kurala doğru yöneleceği artık neredeyse kesindir.

Siz de yazılarımız arasından, hem kuralları öğrenebilir, hem de kuralları öğrenebilirsiniz. Yazılarımıza aşağıda vereceğimiz linkler vasıtası ile ulaşabilirsiniz.

Batak indir

Eşli Batak indir

İhaleli Batak indir

Batak Kuralları

Linklerimiz de açmalı batak oyunundan, ihaleli batak oyununa, batak kurallarından, oyunda ki püf noktalara kadar bir çok detayı bulabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile oynayacağınız oyunlarda, kurallara uyarak kolayca iyi galibiyetler alabilirsiniz.